Wycieczki Piesze

W tym rozdziale proponujemy Państwu najbardziej popularne wycieczki po Lwowie, czyli to co warto zobaczyć w tym mieście. Oprócz podanych niżej programów wycieczkowych możemy również dostosować się do Państwa życzeń. Zreszta przewodnik może każdy program zmieniać dowolnie i indywidualnie na Państwa życzenie, tak aby Państwo byli zadowoleni zwiedzaniem pięknego miasta Lwa.

Wycieczka Średniwieczne miasto  obejmuje centralną częśc miasta Lwowa, wpisaną w 1998 roku na listę UNESCO. Jes to obszar 36 ha. Setki kamienic zabytkowych, kościołów, kaplic, budowli administracyjnych, uroczych uliczek, z różnych styli, wieków, narodowości...

Więcej…

Główna promenada miasta, tzw. lwowskie Corso, to centralna i najbardziej prestiowa ulica Lwowa, kiedys miejsce dla ceremonialnych spacerów, ktora swoją historię, jako ulicy, zaczyna w XVIII w.

Więcej…

Po pierwszym rozbiorze Polski w roku 1772. Lwów okazał się pod władzą Monarchii Habsburgów (Austrii) przekształconej roku 1804 w Cesarstwo Austrii. Od roku 1849 Galicja uzyskuje status kraju koronnego o nazwie Królewstwo Galicji i Lodomerii, a w 1861 roku otrzymuje szerszą autonomię z sejmem i sądem we  Lwówie, który staje sie stolicą Galicji.

Więcej…

Cmentarz Łyczakowski we Lwowie jest tak wspaniałą nekropolią jak i samo miasto któremu należy. To jedyny z czterech pierwszych chrześciańskich zamiejskich cmentarzy Lwowa, który przetrwał do dnia dzisiejszego. Założony w 1786 roku jest jednym z najstarszych w Europie.

Więcej…

Często zwiedzające miasto kojażą Lwów z zabytkami, gubiąc się w brukowanych labiryntach ogromnego obszaru starówki. Ale jednak jak wygląda współczesny Lwów, gdzie mieszkają współcześni lwowianie, gdzie pracują i gdzie spędzają wolny czas?

Więcej…

Joomla templates
Joomla inotur picma