Okolice Lwowa

Halicz, była potęga, miasto, od nazwy którego pochodzi  nazwa Galicja, wspomniany w kronikach już w roku 898.

Stanisławów obecnie Iwano-Frankiwśk, stolica sąsiedniego województwa, "Głowa  całego Pokócia", "Mały Lwów", założony w 17 wieku przez Andrzeja Potockiego.

Krzemieniec - miasto rodzinne Juliusza Słowackiego – „Gdzie po dolinach Ikwa płynie, Gdzie góry błękitnieją mrokiem, A miasto dzwoni nad szmernym potokiem...”. Zwiedzimy w Krzemieńcu: jedyne na świecie muzeum Juliusza Słowackiego, ulokowane w domu jego dziadków; Liceum krzemienieckie z kościołem w którym był ochrzczony mały Juliusz; były kościół franciszkański, ruiny zamku na Górze królowej Bony, z której widać piękną panoramę Krzemieńca. Możemy wziąć udział we mszy w kościele św. Stanisława wewnątrz którego znajduje się piękny pomnik J.Słowackiego.

W czasie wycieczki zwiedzimy również najstarszy klasztor katolicki na tych terenach – zbudowany na skale, cudem ocalały w wirze przerażającej historii, bogaty w cuda i legendy; 
Przerwa na kawe i na deser lokalny (kuchnia mikro-regionalna).
Poczajów – prawosławne sanktuarium Maryjne patriarchatu moskiewskiego, niegdyś ufundowane dla wspólnopty greckokatolickiej przez Mikołaja Potockiego.

Żółkiew - Cerkiew

Miasto Zolkiew ma wiele zabytkow, najwiecej ze wszystkich miast ziemi lwowskiej. Zalozone oraz rozbudowane przez hetmana polnego koronnego Stanislawa Zolkiewskiego. Miasto Zolkiew bylo ulubiona rezydencja krola Jana III Sobieskiego, ktory byl prawnukiem zalozyciela miasta.

W czasie wycieczki zwiedzimy  Rynek miasta Zolkiew, zamek czesciowo wnetrza, ratusz, kosciol sw. Wawrzynca z nagrobkami Zolkiewskich i Sobieskich, kosciol OO. Dominikanow klasztor OO. Bazylianow z cerkwia Bzoego Narodzenia, synagoge i in.  Dalej czeka nas miejscowisc Krechow, z drewniana cerkwia Paraskewy-Piatnyci oraz obronnym zespolem klasztorowym XVII-XVIII w.  Rowniez nawiedzimy zrodla z woda uzdrawiajaca oraz wejdziemy na wzgorze gdzie zobaczymy klaszor w skale, zamieszkiwany przez pierwszyh mnichow uwazanych za zalozycieli klasztoru w tej uroczej miejscowosci.
.


zolkiew 1zolkiew 2zolkiew 6

Cena:. patrz cennik.
Czas trwania:. ok. 8 godz.
Bilety wstępu:. ok. 7 zł/osoba.
Długość trasy:. 80 km.
Uwaga:. cena nie zawiera kosztów transportu.

Podchorce, zamek

To wycieczka objazdowa, w czasie której  zobaczymy trzy zamki w okolicach Lwowa, w tym zamek w Olesku, w Podchorcach i w Złoczowie.

Więcej…

Joomla templates
Joomla inotur picma